ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПОГРАБУВАННЯ І НАСИЛЬСТВА

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПОГРАБУВАННЯ І НАСИЛЬСТВА

Статистика свідчить, що 90% усіх злочинів проти особи (розбій, побиття, зґвалтування тощо) відбуваються проти самотньої особи.

Щоб вберегтися:

Не ходіть наодинці.

Якщо ви пізно повертаєтеся додому, то попросіть знайомих, друзів провести вас. Плануйте свій маршрут людними й освітленими місцями, уникайте парків, екерів, подвір'я, підозрілих місць і галасливих компаній. Прикрийте прикраси, цінні речі, а краще зніміть їх. Не заходьте в під'їзд або в ліфт разом із незнайомцями, почекайте людей, що викликають довіру, наприклад, пару похилого віку. Не сідайте в незнайому автомашину. Пізно ввечері краще не виходити на вулицю. Завжди повідомляйте батькам, де ви знаходитесь.

Вибирайте своїх знайомих.

Половина злочинів проти особистості здійснюється знайомими людьми. Намагайтеся не відвідувати наодинці квартири або гуртожитки своїх знайомих, особливо ввечері, не запрошуйте їх до себе, якщо в них не впевнені. Особливо неповнолітні повинні пам'ятати: не можна нікуди наодинці, без знайомих дорослих, ходити з незнайомцями, якими б привабливими не були запрошення - у кіно, кафе, покататися на велосипедах, човнах, машинах, подивитись якусь тварину, навіть допомогти людям.

Не вживайте алкоголю чи наркотиків.

Помічено, що ті, хто вживає алкоголь, наркотики, займається проституцією, дуже і дуже часто потрапляють у сумнівну компанію і стають жертвами своїх знайомих. Крім того, залежність від алкоголю і наркотиків призводить до залежності від злочинців і веде до вчинення злочину.

Кроки за спиною

Якщо ви почули за спиною кроки або побачили підозрілу особу, що йде назустріч вам - змінюйте темп, перейдіть кілька разів на інший бік вулиці, зверніть. Якщо хтось переслідує вас - не панікуйте. Дійте спокійно. Перейдіть на бік, свисніть у свисток (якщо є), прямуйте до будинків або людних, освітлених місць, кричіть: „Пожежа! Горимо!". На такі крики швидше виглянуть мешканці. Можна навіть розбити скло в будинку - це все-таки краще, ніж стати жертвою злочину. Можна забігти в під'їзд і подзвонити в двері.

Якщо ніхто не допоміг

Якщо все-таки злочинець наздогнав вас, а допомогти нікому, то і в цій ситуації тримайтеся спокійно, прислухайтеся і довіряйте своїм інстинктам. Пам'ятайте, що найосновніший, глибинний інстинкт - „зберігання життя" - підкаже як вам діяти.

Не давайте незнайомцям інформації про себе

Не варто давати свою адресу, телефон або інформацію про себе без особливої необхідності. Злочинець може запросто з'ясувати режим вашої роботи, ваші плани на відпустку, відрядження. Злодій рідко йде „на справу" без розвідки. Даючи оголошення про продаж-купівлю чогось, особливо дорогих речей, що можуть зберігатись у вас вдома, не вказуйте час, коли вас можна застати, адже це означає, що в інший період вас вдома немає! Якщо ви їдете у відпустку, то попередьте листоношу, щоб до вас не носили кореспонденцію. Або домовтеся про це з сусідами - адже повна поштова скринька свідчить про те, що ви у від'їзді.

Уважно відчиняйте двері

Не приводьте випадкових або малознайомих людей додому, тим більше для розпивання спиртних напоїв. Не відчиняйте дверей незнайомим людям - тор­говцям, перехожим, що загубилися або щось переплутали, різним підозрілим особам. Попросіть показати через вічко посвідчення міліціонера, електрика, газівника, водопровідника, листоноші та ін. Діти взагалі за жодних обставин не повинні відчиняти двері незнайомим людям! Якщо ж із людиною трапилось лихо і вона просить зателефонувати - запитайте: куди і з природу чого треба зателефонувати і самі зробіть це, не відчиняючи дверей. А найкраще зателефонувати своїм сусідам, бо разом завжди безпечніше!

Коли неповнолітній сам удома

Діти не повинні в жодному разі відчиняти двері, ким би не був незнайомець:

міліціонером, двоюрідним дядьком, що приїхав здалеку, або маминою знайомою з роботи. Злочинець може представитися ким завгодно, може просто попросити ручку і аркуш паперу, щоб написати записку сусідам. Незнайомцю краще відповісти: „Батьки закрили мене.". Але тільки не треба говорити, коли прийдуть батьки і де вони, краще сказати, що батьки можуть повернутися у будь-який час, хоча б і зараз. У всіх підозрілих випадках найкраще зателефонувати батькам і запитати, що роботи, або зателефонуйте в міліцію. Завжди в дитини повинна бути записна книжка з робочими телефонами батьків. А також з телефонами сусідів, міліції (102), швидкої допомоги (103), пожежної допомоги (101). Крім того, добре прикріпити ці номери над телефонним апаратом.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чого не вистачає для розвитку туристичного потенціалу громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь