Історія села Галузія

Перша згадка про село – 1539 рік.

Про походження назви села існує кілька версій. Найбільш вірогідною є версія про походження назви Галузія від назви урочища Голля  на захід від села ( між Галузією і Прилісним). У цьому урочищі за переказами були людські поля, але поскільки тут ґрунти піщані, то врожаї були низькими.Звідси й пішла назва ( Голь) Голля, а пізніше назва поширилася на село.

В різні часи тут були великі земельні володіння. Зокрема в 1911 році в Галузіях проживав 1081 житель. Була гуральня, яка давала 7189  відер річного продажу 40% горілки. Був також млин, до якого звозили зерно на помел із сусідніх сіл. До великої земельної власності належало володіння Канецьпольських- 2657 десятин, володіння Самсонова-3354 десятини і Сатькова-176 десятин. Разом 9113 десятин землі: переважно боліт, трясовин, лісів, пісків.

Під час першої світової війни на околицях села проходила лінія фронту.

В кінці 20-х років, коли західноукраїнські землі відійшли до складу

Польщі, в Галузії з’являються польські переселенці. У червні 1941 році село окуповане фашистами .Влітку 1943 року близько половини села було спалено карателями.

В 1944 році, коли фронт відкотився на захід, мешканці села влилися  в ряди Червоної Армії. На фронтах Великої Вітчизняної війни загинуло 83 жителі села.

Після війни , в 1947 році в селі було організовано колгосп “ Червоний прапор”, пізніше –підсобне господарство Рафалівського лісгоспу. А в 1959 році утворився відділок радгоспу “Маневицький”.

В березні 1965  село відійшло до Волинської області , Маневицького району.

В 1978 році був утворений радгосп “Галузійський”, який у 1994 році переіменовано на колгосп . В 1995 році- КСП “Галузійське”,   мало 5417 га землі (в тому числі орної-632 га, сінокоси-399 га, пасовища-237 га, городи-200 га).

Сьогодні в селі проживає 617 жителів, з них 47 дітей шкільного віку та 56 дошкільнят.