26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС
26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Радянська влада всіляко намагалася замовчати цю трагедію та її наслідки. Однак неможливо було приховати те, що радіоактивний цезій з Чорнобиля забруднив 3/4 території Європи, 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, росії отримали небезпечні дози опромінення, до півмільйона з них померли від променевої хвороби. 81 населений пункт України став безлюдним, зоною відчуження – звідти було евакуйовано понад 90 тисяч жителів.
І сьогодні, під час збройної агресії рф проти України, ворог використовує Чорнобильську АЕС, як і інші атомні станції нашої держави, для військового терору. Захоплення російськими окупантами контролю над Чорнобильською АЕС на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році стало замахом на міжнародну безпеку і актом ядерного тероризму. Обстрілюючи українські атомні станції та розміщуючи на їхніх територіях важке озброєння, москва продемонструвала, що не цурається жодних засобів досягнення цілі і буквально використовує АЕС як зброю. Перетворюючи атомні станції України на військові об’єкти, рф створює загрозу ядерної катастрофи та шантажує цілий світ.