Прилісненська ТГ
Волинська область, Камінь-Каширський район

ЧИМ МОЖУТЬ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДОМАШНІ КОНСЕРВИ?

Дата: 18.07.2023 10:37
Кількість переглядів: 175

 

 

 

ЧИМ МОЖУТЬ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНІ ДОМАШНІ КОНСЕРВИ?

 

Зараз пік консервування на зиму, і робиться це на будь-який смак, з будь-яких продуктів. Проте, домашніФото без опису заготовки можуть обернутися не ситою зимою, а небезпечним захворюванням, таким як ботулізм

 

Ботулізм — гостре інфекційне захворювання, яке виникає в результаті вживання продуктів, які містять отруйні речовини (токсини), що виробляються бактеріями ботулізму — Clostridium botulinum.

Сам збудник — не є небезпечний для здоров’я людини, небезпечний — ботулінічний токсин, що виробляється клостридіями в анаеробному середовищі (безкисневому, наприклад в герметично закритих банках). Ботулотоксин — одна з найсильніших отрут, що зустрічаються в природі. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут. Він у 375 тисяч разів активніший від отрути гримучої змії. Він стійкий у кислому середовищі, витримує великі концентрації кухонної солі й не руйнується в присутності спецій.

Крім того, збудники хвороби накопичуються в банці з консервантом не скрізь, а «гніздами». Ось чому одні люди, які вживали продукт з однієї банки, захворіють на ботулізм, а інші — ні.

 

Продукти, які були погано вимиті перед  консервуванням, неправильно чи недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином є потенційно небезпечними. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

 

Важливими ознаками захворювання є:

• порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,

• сильно виражена сухість у роті,

• важко говорити (голос стає тихим, нерозбірливим або пропадає)

• підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,

• запаморочення,

• короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп), ураження м’язів шиї та кінцівок.

Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше).

 

У більшості випадків ботулізму можна уникнути, дотримуючись простих правил:

• при домашньому консервуванні необхідно дотримуватись правил особистої гігієни;

• дотримуватись чистоти сировини (ретельне миття продуктів перед використанням);

• при домашньому консервуванні, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову або лимонну кислоти, тому що збудник ботулізму не любить кисле середовище;

• безпосередньо перед закладкою в банки продуктів стерилізувати банки і кришки;

не вживайте їжу з ємностей, які можуть нести ризик ботулізму: банки зі здутими кришками; банки, з яких щось витікає; банки, з яких відчувається дивний або неприємний запах.

не вживайте консервовані в домашніх умовах продукти, які зберігаються понад рік або термін зберігання яких сплив.

• не рекомендовано консервувати гриби у герметично закритих банках в домашніх умовах, тому що їх складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, аніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

 

Камінь-Каширське районне управління

головного управління Держпродспоживслужби у

Волинській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чого не вистачає для розвитку туристичного потенціалу громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь