День пам'яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 08:58

37-й рік поспіль ми згадуємо страшну трагедію, яку спричинила техногенна катастрофа на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року, і мужній подвиг людей, котрі ціною власного життя у двобої з моторошним невидимим ворогом захищали своїх співвітчизників від смертельної радіації. День, що так болюче закарбувався у нашій пам’яті, 26 квітня, оголошено Днем Чорнобильської трагедії.

Цей день служить нам черговим застереженням щодо контрольованого використання атому, запобігання ядерним катастрофам. Він нагадує про важливість екологічної безпеки і оздоровлення навколишнього середовища для якісного життя не одного покоління людей. І сьогодні, в період українсько-російської війни, коли ворог нам недвозначно погрожує атомом, -  це звучить досить актуально!

За 37 років ми вже можемо судити, що і як змінилося з тієї пори, коли сталася аварія, яка забрала життя багатьох людей та спричинила наймасштабнішу екологічну катастрофу. Але безперечним є одне – у Чорнобильській історії є точний час початку але немає точного часу закінчення…