Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти, члени сімей загиблих, ветерани війни!

Дата: 15.02.2021 08:46

Шановні учасники бойових дій, воїни-інтернаціоналісти, члени сімей загиблих, ветерани війни!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 32-ю річницею виведення військ з Республіки Афганістан.

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойовихФото без опису дій на території інших держав. Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна.

Згідно зі статистикою, в Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовими, а діти – сиротами.

Більше 8 тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах.

Щорічно український народ віддає глибоку шану всім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогненні рубежі планети. Таких у  Прилісненській громаді проживає 15 чоловік.

Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок». Вічна пам’ять воїнам, які до кінця виконали свій військовий обов’язок!

Висловлюю подяку воїнам, які зайняли активну громадянську позицію, щиро бажаю Вам і Вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя!

Нехай завжди над нами буде мирне небо!

Ігор Терещенко