Впевнені кроки Школи мистецтв у розвитку мистецької освіти громади
2 вересня 2019 року розпочався новий навчальний рік у новоствореній Комунальній установі «Школа мистецтв» Прилісненської сільської ради. Заклад був створений у вересні минулого року. До інструментальних класів (баян, фортепіано, домра, духові інструменти) додалися класи скрипки, хореографії та образотворчого мистецтва.
Відкриття Школи мистецтв було б неможливе без сприяння та фінансової підтримки керівництва ОТГ. За короткий період було придбано ряд музичних інструментів : акордеон, 2 баяни, 2 скрипки, сопілка, 2 труби, електропіаніно. Для класу хореографії придбали звукову апаратуру та сценічні костюми вартістю 18000 гривень. У клас образотворчого мистецтва були закуплені різні види мольбертів та інше обладнання, на що було витрачено понад 12000 гривень. Частково оновлені меблі в класних кімнатах. Придбали нові тумбові столи, книжні шафи, учнівські стільці.
За порівняно короткий час на Школу мистецтв було виділено близько 100 000 гривень. У цьому плані слід віддати належне керівництву Прилісненської сільської ради, гуманітарному відділу, який безпосередньо керує роботою Школи мистецтв - і в період становлення, і під час освітнього процесу ми постійно відчували підтримку і допомогу з їхньої сторонни.
На початок нового навчального року в Школі відкрили клас бандури. Для цього придбали відповідні музичні інструменти (2 бандури ) та прийняли на роботу спеціаліста-викладача.
На даний час у закладі працює 11 викладачів, які вчать дітей грі на музичних інструментах, розвивають їхні здібності відчувати і цінувати прекрасне. Всі вони висококваліфіковані спеціалісти з солідним педагогічним стажем.
У Школі мистецтв займається 152 учні. Вони отримують мистецькі знання з різних спеціальних предметів: музична грамота, сольфеджіо, фахові заняття на музичних інструментах, спеціальні уроки з малюнка та хореографії. 49 з них навчаються грі на фортепіано, скрипці, домрі, бандурі, баяні, акордеоні, духових інструментах. В класах хореографії в чотирьох группах нараховується 55 учнів, а в класі образотворчого мистецтва вчаться малювати 48 дітей. Учні цього класу брали участь в кількох обласних конкурсах. В одному з них – «Великоднє диво» (конкурс образотворчого мистецтва) - Халик Аріанна з Прилісного – виборола почесне третє місце (викладач – Макарчук Анна). Танцювальний колектив (викладач – Матвійчук Анастастасія) приймав участь в обласному святі-конкурсі народного танцю ім. Іллі Богданця.
Ігор Гончарук,
директор КУ «Школа мистецтв»