День пам'яті жертв Голодомору
Сьогодні день скорботи. В темну пору
У пам'ять мовчки свічку запалю.
Численних жертв того Голодомору
Злічить не можна. З присмаком жалю
Горить свіча, поволі віск стікає
І застигає прямо на столі,
А туга з болем серце не лишає
За мій народ, що гинув у імлі.
Такими словами розпочалася імпреза-реквієм «Засвіти свічку воскову!» у Центральній бібліотеці Прилісненської сільської ради. Бібліотекар Світлана Хилюк розповіла дітям про причини та наслідки голодомору 1932-1933 років. Діти також змогли оглянути виставку-спомин «Чорні дзвони голодомору».
У НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ с.Городок» 23 листопада до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років було проведено лінійку «Ми пам’ятаємо…» та організовано акцію «Незабудки пам'яті». Бібліотекою-філією села Городок та педагогом-організатором НВК 23 листопада було організовано та проведено історичну годину «Голод -33 – незагоєна рана України». Ведуча завідувач бібліотекою Лариса Горайчук розпочала захід запитанням про те, як пахне життя, адже тільки життя має запах хліба та є єдиним словом рівноцінним слову „хліб". Розповіла про страшний та найчорніший рік голодомору 1932-33, коли хліб людям тільки снився. Інформувала про кількість зруйнованих українських сіл та загиблих від голоду і політичних репресій.
Завідувач клубом Альона Лісовецька запалювала свічки та оголосила хвилину мовчання для світлої пам'яті мільйонів селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, та пам'яті сіл і хуторів, які щезли з лику землі після найбільшої трагедії України у XX столітті.
Вчитель музики Іванна Мельник презентувала показ відеокліпу на пісню Оксани Білозір «Свіча» та підготувала музичне оформлення заходу. Діти НВК «ЗОШ І-ІІ ст.- ДНЗ с.Городок» декламували поетичні твори, читали «Молитву за Україну», показали інсценізацію «Мати-Україна».
Лариса Горайчук організувала у сільській бібліотеці тематичну книжкову поличку «Свічка плакала в скорботі». А бібліотека-філія с.Лишнівка пропонує ознайомитися з виставкою-інсталяцією «Пам'ять людська не забуде повік».
У ЗОШ І-ІІ ст. с.Лишнівка було проведено урок мужності «День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій», бесіди та години спілкування про жахливі часи 1932-1933 років, коли голодною смертю загинуло від 7 до 10 мільйонів українських селян-хліборобів.
В опорному закладі «ЗОШ І-ІІІ ст. с.Прилісне» було проведено лінійку-реквієм, під час якої учні розповіли про жахливі 1932-1933 роки. Голодомор – це страхітливий за своїми масштабами геноцид української нації, знищення заможного українського села, а разом із ним і всього українського: традицій, звичаїв, культури, пісні, мови. Саме від тих часів починається штучне зросійщення Харківщини, Київщини, Сумщини, Дніпропетровщини, Полтавщини, куди, після знищення українців голодоморами, почали заселяти російських посіпак. Вшанували жертв 1932-1933 рр. хвилиною мовчання.
У ЗОШ І-ІІ ст. с.Карасин 23 листопада день розпочався загальношкільною лінійкою «День пам’яті жертв голодоморів». Класоводами проведено урок-пам’ять «Пам’яті жертв Голодомору», а класними керівниками – години спілкування «Жнива скорботи», «Україна пам’ятає», «Голодомор 1932-1933 рр. – біль серця всієї країни». Міністерством інформації школи випустило стінгазету «Страшні роки Голодомору 1932-1933 років». Педагог-організатор Масюк Т. О. оформлила тематичну виставку «Минуле стукає в наші серця».
24 листопада у всіх установах Прилісненської громади приспущені прапори як знак пам’яті та скорботи. Разом з усією Україною вчителі та учні шкіл візьмуть участь в акції вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років «Запали свічку пам'яті». Про Голодомор повинен знати весь світ, нинішні і прийдешні покоління.
ФОТОЗВІТ:
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)