Прилісненська ТГ
Волинська область, Камінь-Каширський район

Президент України Петро Порошенко під час візиту на Волинь вшанував пам’ять жертв польсько-українського конфлікту під час Другої світової війни.

Дата: 09.07.2018 09:13
Кількість переглядів: 1476

 Урочистості відбулися 8-го липня біля пам’ятника загиблим у селі Гончий Брід Ковельського району.

Аби вшанувати пам’ять про загиблих, прийшли їхні нащадки, односельці, а також представники влади та громадських організацій з усієї Волині, зокрема були представники і з Прилісненської ОТГ.

Фото без описуТериторія дійства була огороджена, тож кожен, хто хотів потрапити на вшанувальні заходи, мав пройти через металошукач.

Президент України Петро Порошенко прибув на одному з чотирьох гвинтокриклів і одразу ж, зайшовши на територію церкви, де розміщений пам’ятник загиблим, за його участі відбулася церемонія покладання квітів.

Далі Президенту надали слово, однак він закликав присутніх спершу заспівати Гімн України.

“Сьогодні я хочу, щоб вся Україна почула, весь світ почув, що трагедія Гончого Броду так само, як і Волинська трагедія загалом є болісним і повчальним історичним уроком для двох народів – українського та польського”, – розпочав свою промову Президент України.

“У Гончий Брід я приїхав одразу ж після відкриття пам’ятника українським жертвам в Сагрині на Холмщині. Цього візиту українського президента Холмщина чекала багато років – це дуже символічно і знаково, що ми шануємо і пам’ятаємо кожного вбитого. Два наших народи український і польський об’єднані спільним минулим, і теперішній час, коли Україна впевнено крокує в Європу, ми маємо міцні стосунки, які ми зараз збудували і ми маємо спільне європейське майбутнє і сьогодення”, – наголосив Петро Порошенко та додав, що спільні трагічні сторінки історії 1943-1944 років мають бути пересторогою.

З його слів, сучасні покоління українців та поляків не мають права ставити сьогодення і майбутнє в залежність від минулого, адже від цієї суперечки виграє третя строна - той, хто чинить агресію проти нашої країни на Сході. Тож він закликав не дати Росії жодного шансу на перемогу.

Своєю чергою, Свідок подій 1943-1944 років Володимир Янко зауважив, що до війни поляки та українці жили в мирі, однак загарбникам вдалося посварити дружні народи, тому через 75 років після тих трагічних подій потрібно жити мирно.

Опісля промов Президента та всіх присутніх запросили спільно помолитися за жертв польсько-українського конфлікту. 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чого не вистачає для розвитку туристичного потенціалу громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь