Прилісненська громада
Маневицький район, Волинська область

Пам'ятаймо героїв Крут...

100 років тому, 29-го січня 1918 року, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між силами УНР та червоною гвардією. Кілька сотень студентів та кадетів виступили тоді проти 6-тисячної армії більшовиків. В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежність України.  

Десятиріччями історія цього бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. І лише з 2006 року бій під Крутами і самопожертва його учасників отримали належну увагу та оцінку.

Відтоді 29 січня згадуємо, як день першого визнання самостійності України, а  сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут називають першими кіборгами.

До цієї дати в бібліотеках нашої громади відбулися заходи по вшануванню Дня пам’яті героїв Крут та до 100-річчя бою під Крутами.

 « повернутися до списку новин