Прилісненська ТГ
Волинська область, Камінь-Каширський район

30 липня відзначається всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 30.07.2024 11:04
Кількість переглядів: 54

     http://sofotg.gov.ua/storage/news/article/c99d5e748d39c9d64a7875aae65c3037                                            

    

30 липня відзначається всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.  Термін "торгівля людьми" передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України.      Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, рабство, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів людини, проведення дослідів над людиною, використання  у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.
     Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапляння до торгівців людьми є: незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи, молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей, сільське населення, внутрішньо переміщені особи, іноземні громадяни – трудові мігранти, особи які зазнали насильства, у тому числі сексуального, малозабезпечені особи, особи з проблемами психічного здоров’я. Слід зазначити, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.

ЗА ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ В УКРАЇНІ ПЕРЕДБАЧЕНО КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ - ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ НА СТРОК ДО 15 РОКІВ.

Відповідно до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до органів місцевого самоврядування із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо забезпечення особистої безпеки, поваги, соціальної та правової допомоги.
   
 Враховуючи індивідуальні особливості постраждалих від торгівлі людьми, форми і види експлуатації, яким вони піддавались, та реакції на них кожної постраждалої людини, практика надання реабілітаційних послуг все ж дозволяє узагальнити перелік базових потреб таких осіб, зокрема: постраждалим гарантується психологічна, медична, соціальна, юридична допомога, компенсацію матеріальної і моральної шкоди, що є вкрай необхідним для жертв будь-якого виду експлуатації. Отже, основними послугами, якими має бути забезпечена кожна особа, постраждала від торгівлі людьми, є: забезпечення доступу до безкоштовної медичної допомоги, соціально-економічних та соціально-побутових послуг, зняття стресу та допомога у відтворенні задовільного психологічного стану (психологічні послуги); відновлення статусу особи у суспільстві (юридичні послуги), допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту тощо. Також при наданні соціальних послуг постраждалим від торгівлі людьми, серйозної уваги заслуговують питання, що стосуються їх віку, статі та ґендерних особливостей.      Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім вищезазначених прав, має також право на:   1)безоплатне отримання послуг перекладача;   2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв'язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у кримінальному процесі;   3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися: до:

* посольств/консульських установ України за кордоном;

* державних, міжнародних та громадських організацій, що надають      допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;

*місцевих правоохоронних органів;

*організацій української діаспори;

*інших організації та установ (наприклад, релігійних).

Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.    В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

 

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ
 

0-800-505-501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів,

 527 -    безкоштовно з номерів мобільних операторів України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чого не вистачає для розвитку туристичного потенціалу громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь