У сусідній області виявлено захворювання на грип дикої птиці!

Дата: 04.01.2024 15:45

Фото без описуУ сусідній області виявлено захворювання на грип дикої птиці!

У Рівненській області на території Корнинської сільської ради  (осушувальна система "Загороща", магістральний канал Південного міжрайонного управління водного господарства виявлено грип дикої птиці (лебедів).

Грип птиці (класична чума птахів (КЧП) — гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.
    До грипу птиці сприйнятливі: домашня, синантропна та дика перелітна птиця.

Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, тушки, пір’я. Механічними переносниками можуть бути: обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни.. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом.

Інкубаційний період триває від 1 до 7 днів. В окремих випадках від декількох годин до 7 діб і більше.

Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Вірусоносійство у птиці, яка перехворіла, триває 2-3 місяці та більше.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно виконувати вимоги, а саме:

• виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • притримуватись режиму «закритого» типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • утримувати різні види птахів окремо;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • інформувати територіальний орган Держпродспоживслужби в районі про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

До прибуття спеціалістів ветеринарної медицини ізолювати підозрілу на захворювання птицю.

Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!!

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново повідомити Камінь-Каширське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області або Камінь-Каширську районну державну лікарню ветеринарної медицини: вул. Соборності, 36, смт. Маневичі, Камінь-Каширський район, Волинська область, 44601,  тел. : +380 3376-2-21-98