Як вберегтися від отруєння і не зіпсувати собі відпочинок

Дата: 08.06.2023 10:34

Як вберегтися від отруєння і не зіпсувати собі відпочинок

Розпочалось літо,  перші спекотні дні, а отже, розпочався сезон активного відпочинку на природі. Щоб уникнути харчових отруєнь потрібно знати декілька  правил підготовки до відпочинку на природі.

При підготовці до відпочинку дуже часто постає питання де купувати продукти. І в більшості випадків майбутні відпочивальники обирають стихійний ринок. На таких ринках продавці пропонують на місці спробувати їх товар, щоб переконатися в бездоганному смаку. Не робіть цього,  адже невідомо, хто до цього чіпав продукти, скільки на них бактерій і бруду. Не купуйте харчові продукти чи готові страви у місцях несанкціонованої торгівлі, обирайте торгові заклади, де проводиться контроль за їх реалізацією. Не варто брати з собою продукти, що швидко псуються – молочні, кулінарні вироби, а особливо це стосується десертів з білковим кремом.

Для нарізання овочів, м’яса потрібен ніж, кращескладний та дощечка. Посуд краще брати одноразовий або пластиковий. Оскільки влітку багато комах, обов’язково потрібно взяти засіб від комарів та кліщів.

Для того, щоб уникнути отруєння на відпочинку треба вживати їжу відразу після приготування, у літній спекотний день будь-яка страва стає потенційно небезпечною для людини, якщо зберігається понад дві години. Для готування їжі знадобиться питна вода: бутильована або охолоджена кип’ячена. Виключіть приготування багатокомпонентних страв, що не мають достатньої термічної обробки (паштети, салати з майонезними заправками тощо). Добре проварюйте, притушковуйте і просмажуйте харчові продукти. Не кладіть сирі продукти разом з готовими. Обов’язково ретельно мийте руки з милом  перед вживанням їжі, та після кожного відвідування туалету. Взяти на природу варто деякі гігієнічні засобитуалетний папір, паперові рушники, вологі серветки. На випадок, якщо хтось пораниться, не завадить мати аптечку.

Після відпочинку залишки їжі та сміття збирайте у сміттєвий пакет.

Відпочивайте приємно і вільно від незапланованих візитів до лікаря!

Камінь-Каширське районне управління

у Волинській області