ЙОДНА ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 07.06.2023 11:28

ЙОДНА ПРОФІЛАКТИКА

Про те, що робити у разі радіаційної аварії, читайте у великому матеріалі за посиланням.

Відповідно до Наказу МОЗ від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії», йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу Фото без описуна людину радіоактивних ізотопів йоду. Важливо дотримуватися вказівок Центру громадського здоров’я та місцевої влади і чекати офіційних повідомлень на їхніх сторінках, а не здіймати паніку. Безпідставна йодна профілактика шкідлива для вашого здоров’я!

Регламент йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії визначає такі вікові групи і дозування препарату стабільного йоду (калій йодид):

• діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
  • діти від 1 місяця до 3 років — 32 мг;
  • діти від 3 до 12 років — 62,5 мг;
  • підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю — 125 мг.

Важливо! Йодид калію слід приймати після їжі, одноразово.

Дорослим старше 40 років йодна профілактика зазвичай не потрібна.

В Амбулаторіях с. Прилісне, с. Тоболи та ФАПах громади можна отримати калій йодид та респіратор на випадок надзвичайної ситуації радіаційного характеру.

Калій йодид необхідно зберігати і приймати виключно після офіційного оповіщення керівництвом громади про надзвичайну ситуацію

За матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ України