Інформація відділення Нотаріальної палати України у Волинській області

Нотаріальної палати України у

Волинській області

ПРО ЛАМІНАЦІЮ ДОКУМЕНТІВ

Через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують.

Законодавчої заборони на ламінування документів в Україні НЕМАЄ.

Однак законодавство зобов’язує державні структури, нотаріусів та організації працювати виключно з оригіналами документів Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність.

👉Наприклад, Закон зобов’язує нотаріуса працювати з оригіналами документів, а наявність такої плівки-ламінації  не дає можливості встановити оригінальність документу.

Такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій.

Експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.

При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригіналу.

На ламінованому документі не можна:

🔸 поставити штамп апостилю;

поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;

🔹 зробити виправлення;

🔸 внести зміни та доповнення;

👉Наприклад, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.

Нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію ТЗ;  пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти).

👉 Обмеження також не стосується документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт ID-картка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та ін.

ВИСНОВОК: не варто ламінувати важливі офіційні документи! Можна покласти документ у файл. На відміну від ламінованого такий документ дуже легко можна буде звільнити від плівки без пошкоджень і пред'явити в якості ОРИГІНАЛУ!

‼️Судові Приклади наслідків ламінаціїї тут:

👉https://reyestr.court.gov.ua/Review/104858055

👉https://reyestr.court.gov.ua/Review/101823163