Будьте обережні!

Дата: 16.12.2021 11:22

Шановні жителі району!

Внаслідок зниження температури значно зросла кількість пожеж. Станом на 15 грудня у Волинській області трапилось вже 1084 пожеж, а у вогні загинуло 48 мешканців. В Камінь-Каширському районі трапилось 181 пожеж, у вогні загинуло 10 мешканців району. Більшість пожеж і трагічних випадків, виникає через наступні причини:

- використання саморобних, несправних або неякісних обігрівачів;

- несправність пічного опалення;

- залишені без нагляду (навіть на короткий термін) електрообігрівачі;

- перевантаження електромережі, що призводить до короткого замикання;

- розміщення електрообігрівачів поблизу від легкозаймистих і горючих матеріалів;

- несправність самої електромережі;

- необережність громадян при курінні в нетверезому стані!

Також в Камінь-Каширському районі є випадки отруєння чадним газом. Зокрема, 09.12.2021 року із с. Піщане до Камінь-Каширської ЦРЛ поступили одна доросла особа та троє дітей. Такі випадки трапляються внаслідок передчасного закриття пічного засуву, несправності системи вентиляції та опалення.

З наближенням святкування Новорічних та Різдвяних свят з’являється все більше піротехнічної продукції побутового призначення. Як свідчать факти минулих років, реалізація піротехніки розповсюджувачами такої продукції проводиться без відповідної декларації, без наявності сертифікатів відповідності тощо. Тому рятувальники постійно наголошують на недопущені нелегальної реалізації піротехніки. Але якщо ви вже придбали сертифікований товар, то варто дотримуватись правил безпеки при поводженні з піротехнікою.

Аби вберегти свою оселю від вогню та запобігти непоправному, слід дотримуватись простих правил пожежної безпеки:

- утримуйте печі опалення в справному стані, не допускайте їх надмірного перегріву;

- печі та димарі потрібно оштукатурити та побілити, очистити від сажі;

- поблизу нагрівальних елементів печей та приладів опалення не розміщувати горючі предмети, особливо на горищі;

- не використовувати саморобні пожежонебезпечні електронагрівальні прилади та не залишати їх увімкненими без нагляду чи доручати це малолітнім дітям;

- не дозволяти розпалювання печей легкозаймистими речовинами;

- будьте завжди пильними та обережними при поводженні з вогнем!

Пам’ятайте, що Ваша безпека залежить від Вас!

Начальник Камінь-Каширського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області Віталій ДЕРКАЧ