ВАКЦИНАЦІЯ COVID-19

Дата: 10.08.2021 08:49
Кількість переглядів: 2013

Імунізація безпечною та ефективною вакциною проти COVID-19 є найважливішим компонентом у подоланні пандемії COVID-19.

Завдання вакцинації:

• зменшити тягар смертей і хвороб від пандемії COVID-19;

• зменшити соціально-економічні потрясіння шляхом стримування передавання вірусу, скорочення кількості важких випадків захворювання і смерті або комбінації цих стратегій;

Наразі для вакцинації в Україні використовують вакцини знаних у світі розробників і виробників

AstraZeneca

AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництваце векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання

Coronavac

CoronaVac/Sinovac Biotechце інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Comirnaty

Comirnaty/Pfizer-BioNTechце мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Moderna

Modernaце мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

В Прилісненській ТГ вакцинація проводиться в пункті щеплень, що знаходиться в амублаторії загальної практики-сімейної медицини села Прилісне.

Доступні вакцини: CoronaVac (термін придатності до 2023 року). Китайська вакцина, захист до 79% відсотків, однодозна. Завжди є в наявності у зв’язку зі зручністю використання.

Інші вакцини - під замовлення, за наявності бажаючих на щеплення.

Для запису на вакцинацію звертайтесь до свого сімейного лікаря або на реєстратуру амбулаторії села Прилісне за номером телефону: 0684738335.

Бажаний рівень вакцинації – 80% дорослого населення.