Небесна Сотня білих журавлів

Дата: 20.02.2021 19:40

Сьогодні минає 7 років з часу розстрілу українських патріотів на Майдані у 2014 році.

19 лютого напередодні відзначення  Дня Героїв Небесної Сотні  Будинок культуриФото без опису спільно з Центральною бібліотекою провели годину реквієм «Повернути не можна, забути не можливо».

Ведучі заходу Курчик Ангелін, Кузьмич Анна, Ємчик Христина та Слива Ірина пригадали події семирічної давнини:

Боротьба розпочалася ще восени 2013 і тривала до лютого 2014. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького.  До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, що загинули за світле Майбутнє України та переглянули відеосюжет про трагічні події на Майдані. Нікого з присутніх не залишило байдужим декламування Тетяною Хилюк вірша «Поговори зі мною, сину мій».  Справив  неабияке враження на глядачів танець вихованців Школи мистецтв «Свіча» (керівник Людмила Коваль).

Юлія Худякова Фото без описупроникливо заспівала пісню «Присягу двічі не дають». Хвилюючим був виступ дуету Гуменюка Олександра та Миронюк Олександри із музичною композицією «Кленова балада». Щемливо до сліз звучала пісня «Молитва за Україну» у виконанні Людмили Коваль.

Не менш вразила всіх фінальна пісня «Небесна Сотня білих журавлів» , яку співав Олександр Гуменюк.

Ця трагедія змінила українців, змінила майбутнє нашої країни. Кожне обличчя – то втілення болю, нездійснених мрій,втрачених сподівань, і разом з тим – це приклад патріотизму, мужності, стійкості та наполегливості.

Герої Майдану будуть жити у наших серцях! Героїв Україна пам’ятає!

Слава Україні! – Героям слава!

ФОТОЗВІТ: