Волинська область, Камінь-Каширський район

Діяльність Інклюзивно-ресурсного центру Прилісненської сільської ради під час карантину

Дата: 13.05.2020 22:51

У зв'язку із запровадженням надзвичайної ситуації на всій території України та введенням карантину з 12.03.2020 року і по даний час працівники комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Прилісненської сільської ради виконували індивідуальний план самоосвіти. За допомогою цифрових технологій вони взяли участь у таких вебінарах:

«Запуск мовлення у немовленнєвих дітей методами АВА-терапія»,

«Педагогічні підходи в роботі з дитиною-шульгою»,

«Підтримка дітей з ООП: практичні поради»,

«Педагогічні підходи з дітьми, які мають аутичні розлади»,

«Синдром гіперактивності і дефіциту уваги в учнів»,

«Розвиток імпресивного мовлення у дітей з інтелектуальними порушеннями».

Самоосвіта  також проходила на освітній платформі Ed-Era, курс  «Публічні консультації», «Колошкільнедитинознавство» (Тема «Адаптація, безпека, включеність у навчальний процес»).

У телефонному режимі проводилося консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами. Надавалися методичні рекомендації щодо роботи з дітьми з ООП. Систематично на сторінці ІРЦ оновлювалися завдання різних видів: на розвиток великої та дрібної моторики, логопедичні вправи, різного роду руханки, розвиваючі мультфільми та ін. Батьки по можливості використовували ці чи інші джерела для занять з дітьми, тому що саме від них залежало виконання тих чи інших вправ і розвиток дітей.

Також не лишилися осторонь педагогічні працівники шкіл. Для них були надані методичні  рекомендації «Як має працювати команда психолого-педагогічного супроводу», «Портфоліо дитини з ООП».

Були проведені онлайн-наради. Працівниками ІРЦ розроблялися щотижневі графіки, був зданий квартальний звіт. За допомогою підручних матеріалів були виготовленні дидактичні матеріали для подальшого використання при роботі з дітьми. Також вони долучилися до створення більш гарніших  умов приміщення, прикрашення декоративними метеликами стін кабінетів.