Котиться, котиться млинець масляний та великий — заходь на ярмарок сонцеликий

Дата: 02.03.2020 23:08

Колодій, Масниця, Масляна, Запусти, Сиропуст, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, Бабський тиждень - все це назви останнього тижня перед Великим постом, свята на честь весняного пробудження природи. Перше березня - перший день весни Прилісненська громада зустріла веселощами. Біля будинку культури с.Прилісне відбулося масове гуляння - проводи зими. До заходу долучилися працівники культури із усіх населених пунктів громади.

Із вітальним словом виступив настоятель Свято-Троїцького храму с.Прилісне отець Юрій Волков, який привітав присутніх із Прощеною неділею та побажав Божого благословення. Сільський голова Ігор Терещенко звернувся  до громади та попросив прощення за те, що, можливо, когось образив словом чи вчинком.

Фото без опису

Це народне свято славиться тим, що всі сім днів його гулянь співають різні пісні, пригощають один одного млинцями, ходять у гості та грають всілякі ігри. Під час заходу ведучі Олександр Гуменюк та Людмила Коваль  розповіли, що дні тижня Масниці мають свої назви: понеділок — Зустріч; вівторок — Заіграш; середа — Лакомка; четвер — Розгул, Широкий четвер; п’ятниця — Тещині вечірки; субота — Невістчині посиденьки; неділя — День прощення. Знання про традиції святкування Колодії перевіряли у гостей заходу. Найкмітливіших відзначили в’язками бубликів та солодкими подарунками. А ще існує звичай «колодки» і млинців. Колодій уособлював зиму, з якою належало розставання, а млинці – символізували сонце та весну. Наші організатори, за звичаєм, приготували уквітчані «колодки», які вручали жінкам, що мають незаміжніх дочок та неодружених синів.

Гості заходу змогли насолодитися чудовим концертом та народними забавами. Молодь співала веснянки, заклички весни, водила хороводи. Веселощі та ігри додали гарного настрою! Ну,  і яка ж Масляна без млинців, пиріжків і смаколиків?! Столи гостинно накривали працівники закладів культури та сільських бібліотек громади. Гості куштували всілякі частування: млинці, перепічки, оладки, налісники, пампушки, пироги, вареники, грибну юшку, козацький куліш, узвар та безліч інших смаколиків. Під час заходу був проведений благодійний ярмарок. Усі небайдужі до чужого горя змогли долучитися до доброї справи. Зібрані кошти будуть передані на реабілітацію дитини з інвалідністю, жителя Прилісненської ОТГ.

Дякуємо щиро за ваші добрі серця!

Фото без опису

Фотозвіт: