Впевнені кроки Школи мистецтв у розвитку мистецької освіти громади

Дата: 30.09.2019 08:55

2  вересня  2019  року  розпочався новий навчальний рік  у   новоствореній Комунальній установі  «Школа  мистецтв»  Прилісненської  сільської ради.  Заклад був  створений  у  вересні минулого  року. До  інструментальних класів (баян, фортепіано, домра, духові інструменти)  додалися класи  скрипки,  хореографії  та  образотворчого мистецтва.

Відкриття Школи мистецтв було  б  неможливе  без  сприяння  та  фінансової підтримки керівництва ОТГ.  За короткий період було придбано  ряд  музичних інструментів : акордеон,  2  баяни,  2  скрипки,  сопілка,  2  труби,  електропіаніно.  Для  класу хореографії придбали звукову апаратуру  та  сценічні костюми вартістю  18000  Фото без описугривень. У клас образотворчого мистецтва були закуплені  різні види мольбертів  та  інше обладнання,  на  що було витрачено понад  12000  гривень. Частково оновлені меблі в класних кімнатах.  Придбали нові тумбові столи,  книжні шафи,  учнівські стільці.

За  порівняно  короткий  час  на  Школу  мистецтв було виділено близько  100 000  гривень. У   цьому плані слід віддати належне керівництву Прилісненської сільської ради, гуманітарному відділу,  який безпосередньо керує роботою Школи мистецтв - і  в  період становлення,  і  під  час  освітнього процесу  ми  постійно відчували підтримку  і  допомогу  з  їхньої сторонни.

На  початок  нового  навчального  року  в Школі відкрили клас бандури.  Для  цього придбали відповідні музичні інструменти (2  бандури )  та  прийняли  на  роботу  спеціаліста-викладача.

На даний час у закладі працює  11  викладачів,  які вчать дітей грі  на  музичних інструментах, розвивають їхні здібності відчувати  і  цінувати прекрасне. Всі вони висококваліфіковані спеціалісти   з  солідним педагогічним  стажем.

У  Школі мистецтв займається  152  учні.  Вони  отримують мистецькі знання  з  різних спеціальних предметів:  музична  грамота,  сольфеджіо,  фахові заняття  на  музичних інструментах,  спеціальні  уроки  з  малюнка  та  хореографії.     49  з  них  навчаються грі  на  фортепіано,  скрипці,  домрі,  бандурі,  баяні,  акордеоні,  духових Фото без описуінструментах.  В  класах хореографії  в  чотирьох группах нараховується  55  учнів,  а  в  класі образотворчого мистецтва вчаться малювати  48  дітей. Учні цього класу  брали  участь  в  кількох обласних  конкурсах.  В одному  з  них – «Великоднє  диво» (конкурс образотворчого мистецтва) - Халик Аріанна з Прилісного – виборола почесне третє місце  (викладач – Макарчук  Анна). Танцювальний колектив  (викладач – Матвійчук  Анастастасія)  приймав  участь  в  обласному святі-конкурсі  народного  танцю ім. Іллі Богданця.

Ігор Гончарук,

директор КУ «Школа мистецтв»