Додаткові заходи імунізації від кору

Дата: 06.07.2019 13:26

В Україні триває наймасштабніший спалах кору за усі роки незалежності держави. За п’ять місяців 2019 року на кір в Україні захворіло уже понад 50 тис. осіб без тенденції до суттєвого зниження спалаху. З початку спалаху кір забрав життя вже 38 українців. Зберігається ризик продовження та посилення спалаху кору у регіонах, де залишається когорта дітей та молодших дорослих, які не отримали планові щеплення в попередні роки. Ситуація може погіршитися через недостатній рівень колективного імунітету.

Фото без опису

В умовах напруженої епідемічної ситуації та за результатами проведених нарад із представниками обласних Департаментів охорони здоров'я (ДОЗ), освіти  та науки (ДОН), Міністерство охорони здоров'я наголошує на важливості проведення додаткової посиленої імунізації, а саме: серед дітей дошкільного та шкільного віку, студентів середніх та вищих навчальних закладів, а також серед дорослих із груп професійного ризику (медичних та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, працівників освітніх закладів, службовців силових структур тощо).

Симптоми кору в дітей і дорослих

Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко.

Основні симптоми кору:

• сильний головний біль,
  • слабкість,
  • підвищення температури тіла до 40 градусів,
  • втрата апетиту,
  • нежить,
  • сухий і сильний кашель,
  • почервоніння і набряк горла,
  • збільшення лімфовузлів,
  • запалення слизової оболонки очей,
  • висип по тілу.

Найбільш дієвим способом профілактики кору є вакцинація, яка і забезпечує захист від хвороби. Щеплення роблять дитині в 12 місяців та 6 років. Додамо, що в Україні використовують комбіновану вакцину для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Стійкість до кору зберігається протягом 25 років і тільки в поодиноких випадках може зникнути з часом.

Також нагадуємо, що не щепленим дітям заборонено відвідувати заклади освіти.

На даний момент в амбулаторії села Прилісне наявна вакцина проти кору - КПК у кількості 220 доз.

Щодо детальної інформації про кір і вакцинацію звертайтеся до свого сімейного лікаря.