22 січня Україна відзначає День Соборності України

Дата: 22.01.2019 14:17

22 січня  Україна відзначає День Соборності України. Саме цього дня 100 років тому  у 1919 році проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (Соборної) української держави.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Такими словами  розпочалася  історична година «Україна є, була і буде. Вже її нікому не здолати!» у Центральній бібліотеці Прилісненської сільської ради.

Ведучий заходу Олександр Гуменюк та бібліотекар Світлана Хилюк  ознайомили  учнів 11 класу з історією України від найдавніших часів до сьогодення.
       Школярі із вдячністю згадали героїв, які в різні часи словом і багнетом намагалися відродити незалежну Соборну українську державу.

В дарунок всім присутнім линули пісенні вітання у виконанні «Прилісненських молодичок».

Вагому та значну допомогу в організації та підготовці заходу надала директор будинку культури Наталія Іванівна Сахнік.

Учні переглянули книжкову виставку «Сторінками історії України». Матеріали акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918 – початку 1919 року охопив майже всю Україну.