Маневицький район, Волинська область

Вибухонебезпечнi предмети

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні та артилерійські міни, гранати, патрони та ін.). Як правило вони лежать у землі. Крім того, цей "арсенал" поповнюється боєприпасами, які не вибухнули на військових полігонах наших часів.

Основну небезпеку у таких "подарунках" містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Під час перебування у землі від вологи, внаслідок взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки - пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів).

Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару. Тому, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть доторкатися - це дуже небезпечно!

Передусім потрібно:

• обгородити місцезнаходження вибухонебезпечного предмету;
  • нікого не допускати до цього місця, для чого організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників влади;
  • повідомити про знахідку місцеві органи влади: поліцію (тел. 102); військовий комісаріат; відділ (сектор)з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються виключно спеціально підготовленими фахівцями - піротехніками - підриванням на місці або в спеціально відведених місцях.