Прилісненська громада
Маневицький район, Волинська область

Вибухонебезпечнi предмети

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

 

         Після війни залишилось багато вибухонебезпечних предметів (авіаційні бомби, снаряди, інженерні та артилерійські міни, гранати, патрони та ін.). Як правило вони лежать у землі. Крім того, цей "арсенал" поповнюється боєприпасами, які не вибухнули на військових полігонах наших часів.

         Основну небезпеку у таких "подарунках" містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Під час перебування у землі від вологи, внаслідок взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки - пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів).

         Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару. Тому, якщо ви виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть доторкатися - це дуже небезпечно!

Передусім потрібно:

  • обгородити місцезнаходження вибухонебезпечного предмету;
  • нікого не допускати до цього місця, для чого організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників влади;
  • повідомити про знахідку місцеві органи влади: поліцію (тел. 102); військовий комісаріат; відділ (сектор)з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

          Виявлені вибухонебезпечні предмети знищуються виключно спеціально підготовленими фахівцями - піротехніками - підриванням на місці або в спеціально відведених місцях.