Прилісненська громада
Маневицький район, Волинська область

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку

За міжнародними стандартами, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 630 мільйонів, приблизно кожна десята людина. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.
Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно в усьому світі     1 жовтня за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН із 1990 року. Офіційне затвердження на міжнародному рівні було викликано зниженням внесків у спеціальний Цільовий фонд з проблем старіння ООН при одночасному стрімкому старінні населення світу, що свідчить про занепад моралі та культури в суспільстві.

В Україні цей день відзначають з 1991 року, це також і День ветерана. Шоста частина людей похилого віку в Україні – самотні.

Вважається, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги тільки тому, що їй це вдалося. Далеко не всім дано відчути мудрість своїх років. Літня людина має виняткові досвід і терпіння, наполегливість у досягненні поставлених завдань.
Ставлення до наших батьків і матерів є визначальним для суспільства.
Це шанс замислитися про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства та привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, цінностей.« повернутися до списку новин