День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2018 18:25

15 лютого  - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. А ще 15 лютого виповнюється 29 років від тоді, коли в далекому 1989 році закінчилась для народів колишнього Радянського Союзу десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані.

Цим двом важливим датам і була приурочена літературно-музична година-реквієм «А біль Афгану – навіки, в душі чомусь не замовкає», яку підготувала Центральна бібліотека Прилісненської сільської ради спільно з Будинком культури.

У ході заходу ведучі Тетяна Шишолик та Ірина Приходько розповідали про Афганську війну, про те, що несе будь-яка війна, офіційна вона чи неоголошена,  – це горе і смерть. А коли гинуть двадцятилітні – це ще більша трагедія.

На годину-реквієм були запрошені: Віктор Андрійович Ніщик – учасник бойових дій у Сирії, нагороджений Вищим орденом Сирійської Арабської республіки «6 жовтня», Ігор Ілліч Терещенко – учасник миротворчих місій ООН в Югославії, Лівані, Іраку, Ліберії, Шмигельський Анатолій Степанович та Телебей Микола Петрович – проходили військову службу в Афганістані.

Музичні композиції для всіх присутніх дарували Анжела Неродик, Дана Горайчук та Дарина Матвіюк.

Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи і переосмислюючи, істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан, про всіх героїв неоголошених воєн!