Відбувся Фестиваль весільних обрядів в селищі Голоби

Дата: 04.06.2018 16:24

Просимо на хліб, сіль і на наше весілля!

2 червня 2018 року  відбувся Фестиваль весільних обрядів в селищі Голоби, метою якого стало збереження, відтворення та популяризація кращих традицій  українського народу. В давнину весілля було не просто скріпленням шлюбу, а обрядом кодування щасливої долі майбутньої сім’ї. Представники Прилісненської громади теж мали честь стати гостями на волинському весіллі 100-річної давнини. Все відбувалося як на справжньому традиційному весіллі: вигравали троїсті музики, чіпляли весільні букетики із квітів та зелені, ліпили вареники, пригощали кулішем та медовим квасом, танцювали «Печене порося», «Гречаники» та «Кортопельку». Гостями Фестивалю стали голова  Волинської ОДА Олександр Савченко та очільники райдержадміністрацій Волинської області.

Весільні традиції відтворювали 11 громад Волині: хтось «сватання», хтось «заручини», хтось «дівичвечір». А наші «Прилісненські молодички» показали  частину традиційного весільного дійства «запросини». В давнину молода ходила просити на весілля не лише родичів, хрещених та сусідів, а й нареченого та його батьків. Аматорський колектив «Прилісненські молодички» та гурт «Мальви» під керівництвом директора Будинку культури Прилісненської сільської ради Сахнік Наталії заспівали стародавніх українських пісень, продемонстрували автентичний обряд запрошення на весілля, за що отримали подяку та весільний коровай. Всі повернулися додому з гарним настроєм та  купою неймовірних вражень! Надіємось на наступний рік побувати на «Голобському весіллі».