Прилісненська громада
Маневицький район, Волинська область

26 квітня в Україні відзначають День Чорнобильської трагедії.

Цього дня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталися вибухи, внаслідок яких повністю було зруйновано реактор 4 енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовин, що з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи.

Техногенна катастрофа забрала життя численних її ліквідаторів, які, особливо в перші дні, не знали про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров’я вони ліквідували пожежу на станції і далі проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього. 30-км територія навколо ЧАЕС стала зоною відчуження - населення евакуювали. Наслідки Чорнобильської аварії ще довго нагадуватимуть про те, як людство може стати жертвою неконтрольованого використання власних технічних розробок.

Традиційно, 26 квітня, у бібліотеках громади проходять різні заходи: усні журнали, уроки пам’яті, історичні години, організовуються книжкові виставки та тематичні полички, приурочені цій події. Ми повинні знати і пам’ятати, що поруч з нами живуть ті, хто безпосередньо приймав участь у ліквідації Чорнобильського лиха, хто ціною власного життя і здоров’я захистив нас від «мирного атому»

 « повернутися до списку новин